Beeldkwaliteitplan Glasbuurt West krijgt status in Welstandsparagraaf
Een mooie stap in de gebiedsontwikkeling van Nieuw-Mathenesse in Schiedam. In het noordelijk deel van Nieuw-Mathenesse, de Glasbuurt, komen ca. 1300 woningen ca. 35.000 m2 bedrijfsruimte op de plek waar onder andere de voormalige Glasfabriek was gehuisvest. Als bureau zijn we al een aantal jaar betrokken bij deze gebiedsontwikkeling. Kort geleden heeft er een nieuwe stap plaatsgevonden: het gemaakte Beeldkwaliteitplan voor de Glasbuurt West is door de Gemeente Schiedam juridisch geborgd in de nieuw vastgestelde Welstandsparagraaf. Het Beeldkwaliteitplan vormt zo een helder en kwalitatief toetsingskader en tevens inspiratiedocument.
KAS heeft in opdracht van de gemeente Schiedam, in samenwerking met de penvoerders van het Beeldkwaliteitplan (Barcode architects en Delva Landscape Architecture | Urbanism) en in samenwerking met de ontwikkelaars van de Glasbuurt West (Blauwhoed en Dudok Real Estate), bijgedragen aan het Beeldkwaliteitplan.
Voor het Beeldkwaliteitsplan zijn kernwaarden opgesteld, verdeeld over vier schaalniveaus:
Aansluiten bij de Schiedamse stedelijkheid;
Verweven met het groen;
Voortbouwen op het voormalige fabriekscomplex;
Collectie van ensembles.
Deze kernwaarden zijn in het Beeldkwaliteitsplan uitgeschreven, waarbij ambities zijn geduid en een toelichting wordt gegeven op het beoogde doel. In het Beeldkwaliteitsplan zijn ook de kaders beschreven waaraan concrete bouwplannen worden getoetst.
Heel leuk om te zien dat we elk jaar een stapje verder komen met visies en plannen voor het gebied. De eerste woningen zijn zelfs al verkocht. We verheugen ons op het opbloeien van de Glasbuurt tot een volwaardig stukje stad met karakter waar bewoners trots op zijn.